Mistrzostwa Polski Seniorów w biegach – komunikat organizacyjny

W dniach 31 stycznia 2 lutego na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem będą się Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz zawody Pucharu Grupy Azoty.

Z uwagi na kumulację różnego poziomu zawodów regulaminy i program są nieco złożone ale staraliśmy się optymalnie wykorzystać potencjał różnych grup wiekowych. Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców zostaną rozegrane w ramach Slavic Cup , stąd też prawo startu w Mistrzostwach Polski mają kategorie Senior/ka, Junior/ka Junior/ka Młodszy/a i w tych kategoriach będą też przygotowane oddzielne wyniki Pucharu Grupy Azoty. Kategorie Młodzik/czka i Chłopiec/Dziewczynka startują jedynie w Pucharze Grupy Azoty.

Należy zwrócić uwagę, że przy formacie Sprintów wymagane jest aby wszyscy startujący zawodnicy posiadali aktywny FIS Code. Jest to warunkowane tym, że system wyników oficjalnych FIS przyjmie wyłącznie dane zawodników którzy są identyfikowani numerem FIS Code i nie może dojść do sytuacji, w której po kwalifikacjach do 30-tek ćwierćfinałowych awansuje zawodnik bez FIS Code. Jeśli chodzi o start w biegach dystansowych dopuszczona zostaje ewentualność startu w grupie krajowej zawodników którzy nie posiadają FIS Code’ów – zostaną pominięci na oficjalnych wynikach Slavic Cup a będą figurować jedynie na wynikach Mistrzostw Polski i Pucharu Grupy Azoty.

Źródło: Faustyna Malik / PZN

Więcej: TUTAJ